Дорога гігантів

Учені розкрили таємницю Дороги гігантів, яка розташована у Північній Ірландії

Фото з відкритих джерел

Вона могла формуватися не тисячоліттями, а всього кілька днів

Науковці поділилися новою теорією, яка може пояснити тисячі кам'яних колон на території північно-східного узбережжя Північної Ірландії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Йдеться про геологічну формацію під назвою Дорога гігантів, куди входить приблизно 40 тисяч зв'язаних базальтових колон. Щодо її появи є багато версій. Наприклад, деякі люди вважають, що вражаючі камені, які плавно спускаються в море, збудував міфічний гігант Фінн МакКул.

У науковій спільноті розповсюджена версія, згідно з якою вулканічна лава тисячоліттями формувала ці дивні кам'яні колони. Стверджується, що у річковій долині була лава, накопичена на більшій глибині, ніж зазвичай. Після застигання товстого шару лави з'явилися умови для формування 6-кутного каміння.

Однак, у куратора відділу з природничих наук Національного музею штату Нью-Йорк Майка Сіммса інша думка. Він припускає, що Дорога гігантів формувалася не тисячоліттями, а всього кілька днів. Експерт припускає, що каміння утворилося внаслідок заповнення лавою западини, а потім її просідання – у підсумку з'явилася ця геологічна формація. 

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці розгадали таємницю єгипетської мумії, яку вважали вагітною.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ