Ще одне звірство нацистів: учені встановили, чому в концтаборах у жінок одночасно зникали місячні

Дослідники опитали багатьох єврейських жінок, які пережили Голокост по всьому світу, та розробили нову теорію, яка може пояснити синхронне зникнення менструального циклу у тих, хто перебував у концентраційних таборах.

Раніше вважалося, то така реакція жіночого організму була спровокована травмами чи недоїданнями, але вона все одно була надто однорідною. Історикам відомо про багато випадків жорстокого поводження з величезними масами людей, але аменорея (зникнення менструації) або не відбувалося, або поступово з'являлося на тлі голодування та травм протягом 12-18 місяців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Direct.

Саме тому вчені провели нове дослідження, щоб краще вивчити цю проблему. У рамках інтерв'ю, які тривали три роки, з жінками розмовляли чотирма мовами: ідиш, іврит, англійською та французькою. Загалом дослідники зібрали майже 100 повних свідчень від жінок, які вижили у концтаборах та надали повну історію свого репродуктивного здоров'я.

Концтабір
Концтабір
Фото: Shutterstock

Читайте також:

На думку постраждалих від цієї трагедії, нацисти додавали до їхнього раціону синтетичні стероїди задля зупинки менструального циклу. Так, за словами єврейки, яка працювала на кухні в Аушвіці, кожного дня озброєна охорона приносила хімікати та розчиняла їх у супах, які потім вживали ув'язнені. Це твердження підтвердили кухарі Освенциму, напевно, найвідомішого концентраційного табору смерті.

Це втручання у раціон жінок призводив до довгострокових наслідків для їхнього здоров'я. 98% опитаних розповіли, що так і не змогли зачати чи виносити бажану кількість дітей. 48 випадків вагітностей зі 197, тобто 24,4%, закінчилися викиднем, а ще 13 (6,6%) – мертвонародженням.

Раніше ми розповідали, чому при менструації змінюється робота ШКТ і що з цим робити.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше