Археологи знайшли доказ найбільш раннього використання опіуму – фото

У центрі Ізраїлю розкопали могильну яму з посудинами часів бронзової доби, де були наркотичні речовини

У Тель-Єгуді в центрі Ізраїлю проводили археологічні розкопки в могильній ямі, де були посудини XIV століття до н.е. Завдяки її дослідженню науковці знайшли найбільш раннє свідчення використання опіуму в стародавньому світі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Times of Israel.

Протягом останніх десятиліть вчені провели багато досліджень, пов'язаних із хронологією поширення опіуму. Вони знайшли певні свідчення його використання за часів неолітичного періоду. Також з 6000 року до н.е. існують тексти, які присвячені вживанню опіуму та великій релігійній іконографії.

Однак, розкопки в Ізраїлі надали науковцям справжній речовий доказ цього. Опіум містився у стародавніх керамічних глечиках, імпортованих із Кіпру, а також в інших посудинах із похоронного комплексу з Тель-Єгуді. Окрім цього, на місці дослідження знайшли ханаанські могили пізньої бронзової доби.

Читайте також:

Посуд взяли на дослідження, щоб проаналізувати органічні залишки. Виявилося, що у восьми посудинах містяться частки опіуму. Тобто, це найстаріший доказ психоактивного вживання наркотиків в археологічних записах. Стародавні люди використовували опіум у медичних, культових і ритуальних цілях.

"Це перший емпіричний фізичний доказ використання опіуму в Леванті в пізньому бронзовому столітті – і, я б сказала, навіть у Старому Світі", – розповіла провідна дослідниця Ванесса Лінарес.

У рамках своєї докторської дисертації Лінарес завершила хімічний аналіз посудин під керівництвом професора Ронні Ноймана з Інституту Вейцмана. Виявлені хімічні маркери опіуму та їхні наслідки потім були застосовані до археологічного контексту розкопок, а також геополітичної ситуації в Леванті протягом 14 століття до нашої ери.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли рештки людей і тварин, які датуються останнім льодовиковим періодом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше