Команда дослідників

Археологи знайшли рештки людей і тварин, які датуються останнім льодовиковим періодом – фото

PCAT / University of the Philippines Diliman Information Office

Серед артефактів є скам'янілості тигра

Науковці провели розкопки на території філіппінського острова Палаван і виявили багато цікавих предметів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Manila Bulletin.

У дослідженні печери Піландук взяли участь археолог із Філіппінського університету Діліман Джанін Очоа, вчений Аме Гаронг із Національного музею і члени спільноти Палавана. Серед знахідок відомо про скелет доісторичної людини, скам'янілості прісноводних молюсків, тигра та місцевих ссавців, а також набори кам'яних знарядь і докази спеціалізованого полювання на оленів.

Кістка лапи тигра
Кістка лапи тигра
Фото: Janine Ochoa / University of the Philippines Diliman Information Office

Вони датуються періодом максимуму останнього зледеніння, коли відбулося максимальне похолодання під час останнього льодовикового періоду. За словами дослідників, печеру заселили близько 20-25 тис років тому.

"Що примітно, печера Піландук має найкраще збережені археологічні дані з усіх місць на Філіппінському архіпелазі. На Філіппінах не так багато збережених знахідок з максимуму останнього зледеніння, тому що багато з них пішли під воду, коли берегова лінія і рівень моря опустилися", – додали вчені.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Мексиці під час будівництва залізниці знайшли стародавнє місто майя.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ