Раніше дослідники вважали, що вулканічна надактивність викликана підйомом магми з глибин Землі та мантійними шлейфами. Однак, нове дослідження вказує на інше. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.
Працівники коледжу Трініті у Дубліні взяли у свердловині на глибині понад 1,5 км біля Вельсу зразки давнього відкладення твердої породи (аргіліту). Хімічний аналіз показав, що найбільш масштабні вулканічні виверження, які призвели до катастрофічних наслідків, відбулися через неприродний рух континентальних плит.
Зазвичай ці плити рухаються зі швидкістю кількох сантиметрів на рік, а коли настає період надсильних вулканічних вивержень – їх рух сповільнюється. На думку фахівців, саме це провокує виверження, які неодноразово призводили до масових вимирань.

Читайте також:
- 18 місяців темряви та масова смертність: який рік в історії людства був найжахливішим – історик
- Вже почалося: вчені розповіли про шосте масове вимирання на Землі
- Ви будете здивовані: вчені розкрили таємницю розмноження велетенських акул – відео
У своєму дослідженні науковці вивчили тоарський період, який датується 182,7-174,1 млн років тому. У цей час відбулися найсильніші кліматичні та екологічні зміни, а тому вчені дослідили рух континентальних плит саме у цей відрізок історії Землі.
Виявилося, що вулканічна надактивність збіглася з різкими змінами клімату та масштабним викидом парникових газів. Вчені дійшли висновку, що уповільнення швидкості руху континентальних плит можуть контролювати початок і тривалість надпотужної вулканічної активності на нашій планеті.
Окрім цього, науковці сподіваються, що завдяки результатам їхнього дослідження можна отримати багато інформації про вуглецевий цикл Землі та, можливо, попередити переломні моменти кліматичної ситуації.
До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли скелет найдавнішого динозавра в Африці.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання