Ви будете здивовані: вчені розкрили таємницю розмноження велетенських акул – відео

Протягом довгого часу науковці не знали, яким чином акули велетенські (Cetorhinus maximus) продовжують рід, оскільки вони вважаються доволі "замкнутими" створіннями

Вже давно було відомо, що акули створюють "підводні кільця". Йдеться про ситуації, коли вони збиваються у зграю і влаштовують свого роду "шабаші", бо рухаються по колу. Подібне фіксували біля США та Канади.

Однак, дослідники не розуміли, для чого ці велетні так роблять. На щастя, міжнародна група вчених розкрила цю таємницю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New Atlas.

Фахівці протягом 5 років спостерігали за кількома десятками подібних "шабашів", куди входили від 6 до 20 особин. Під час них акули утворювали так звані тори – форма, яка нагадує гігантський океанічним пончик, всередині якого рухаються ці створіння.

Читайте також:

Було встановлено, що ці тори слугують "швидкими побаченнями" для Cetorhinus maximus. Це може тривати від кількох годин до кількох днів, і у цей час тварини цілком зосереджені на "романтичних" стосунках, а не на їжі чи інших питаннях. Протягом зазначеного часу морські створіння оцінюють один одного, щоб вибрати партнера.

Коли самка готова до спарювання, то її шкіра стає блідою, що є натяком для самця. У цей же період самець перевертається та оголяє свій репродуктивний орган, який має помітити потенційна партнерка. Окрім цього, "підводні кільця" навіть передбачають свого роду флірт, бо акули інколи можуть стикатися плавцями та шкірою.

Раніше "Дивогляд" розповідав про рибалку з США, який зустрів величезну білу акулу. Розміри тварини були настільки вражаючими, що чоловік переплутав її з підводним човном.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше