Море

Акула-примара: на глибині 1,2 км зловили дитинча рідкісної істоти – фото

Shutterstock

"Ми дуже мало знаємо про них"

Науковці з Національного інституту водних та атмосферних досліджень Нової Зеландії (NIWA) знайшли вкрай рідкісне дитинча акули-примари. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Wionews.

Істоту зловили на височині Чатем на глибині близько 1,2 км. Подібних глибоководних тварин зазвичай важко знайти.

"Можна сказати, що ця акула-примара нещодавно вилупилася, тому що в неї повне черево яєчного жовтка. Це дивно. Більшість глибоководних акул-примар, яких бачили люди, є дорослими особинами; про новонароджених повідомляють нечасто, тому ми дуже мало знаємо про них", – розповів учений-рибалка з NIWA та доктор Бріт Фінуччі.

Акула-примара
Акула-примара
Фото: Brit Finucci

Акула-примара, також відома як химера, – хрящовий родич акул та скатів, але все ж таки відмінний. Зокрема, вони мають тільки одну зябру з кожного боку тіла, а також моторошний зовнішній вигляд, бо їхні очі захищає шар тканини, внаслідок чого вони світяться у темряві.

Ембріони цих істот розвиваються в яйцевих капсулах, відкладених на дні моря. Вони їдять жовток до свого вилуплення. Такі акули можуть досягати у довжину понад 1 м.

Доросла акула-примара
Доросла акула-примара
Фото: fishbase.us

"З більш вивчених видів химер ми знаємо, що молоді та дорослі особини можуть мати різні потреби в харчуванні та середовищі проживання. Молоді особини також не схожі на дорослих особин, оскільки мають відмінні колірні візерунки. Виявлення цієї акули-примари допоможе нам краще зрозуміти біологію та екологію цієї загадкової групи глибоководних риб", – додав учений.

Дослідники планують вивчити тканину та генетичний зразок матеріалу тканин пійманої акули.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Чорнобилі помітили дуже рідкісну тварину.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ