Земля та Місяць

Вже почалося: вчені розповіли про шосте масове вимирання на Землі

Shutterstock

Фахівці провели дослідження

Історія нашої планети нараховує п'ять періодів, на які припали масові вимирання різних біологічних видів. Учені провели дослідження та оголосили про початок шостого масового вимирання. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Biological Reviews.

Науковці з Гавайського університету, що у Маноа, на чолі з біологом Робертом Коуї встановили, що починаючи з 1500 року на нашій планеті на 7,5-13% поменшало різних видів живих істот. Ці цифри є досить високими і деколи зростають. Це підтверджує той факт, що на Землі розпочалося шосте масове вимирання.
 
Незважаючи на ці дані дехто впевнений, що говорити про шостий період вимирання зарано і найкраще буде просто ігнорувати цей факт. 

Однак, інша категорія вчених впевнена, що зникнення одного-двох живих видів дійсно може залишитися непоміченим, однак, коли йдеться про значно більшу кількість вимирань, які розтягуються на мільйони років, варто замислитися. 

 

Учені шукають способи завадити повному зникненню тварин, птахів та ссавців на планеті, однак шанси дуже низькі. Команда Коуї визнають, що вдіяти щось із цим вони не здатні. Однак, вони продовжать збирати детальну інформацію про ці види та зберігатимуть її для нащадків.

Попередні масові вимирання на Землі:

  • Киснева катастрофа (2,4-2,0 млрд років тому) – вимирання анаеробних форм життя;
  • Ордовицько-силурійське вимирання (440 млн років тому) – зникнення 60% видів морських безхребетних істот;
  • Девонське вимирання (364 млн років тому) – зменшення видів морських організмів на 50%;
  • Велике пермське вимирання (251,4 млн років тому) – наймасовіше з усіх відомих – зникнення понад 95% видів живих істот;
  • Тріасове вимирання (199,6 млн років тому) – зникнення близько половини видів живих істот; 
  • Крейдове вимирання (66 млн років тому) – зникнення 70% усіх існуючих видів ( у тому числі й динозаврів).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, коли на поверхні Землі з'явилися перші континенти.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше