Планета Земля

Учені хочуть встановити "чорну скриньку Землі" – що це таке і навіщо вона потрібна

Pixels

Апарат зберігатиме інформацію про цивілізацію, погодні умови, температуру на суші та воді, а також вимирання дикої природи та споживання енергії за останні 30-50 років

Австралійські вчені планують побудувати "чорну скриньку" планети Земля. Навіщо вона потрібна і де розташовуватиметься розповідає "Дивогляд" із посиланням на New Atlas.

Учені вже тривалий час досліджують ризики глобальних кліматичних та природних катастроф на Землі. Разом із цим вони шукають способи завадити їм, а у випадку, якщо це буде неможливо – сприяти утворенню нового життя.

Для другої ситуації фахівці планують створити так звану "чорну шухляду", у якій буде міститися інформація про життя до катастрофи. Всередині неї розташуються жорсткі диски. На них зберігатиметься інформація про цивілізацію, погодні умови, температуру на суші та воді, а також вимирання дикої природи та споживання енергії за останні 30-50 років.

Споруда буде обшита листовою сталлю, товщина якої становитиме 7,5 см, а на її даху розташуються сонячні батареї. "Чорна шухляда" зберігатиметься на західному узбережжі острова Тасманія, що в Австралії. Її встановлять наприкінці 2022 року. 

Доступ до апарату можна буде отримати лише через спеціальну цифрову платформу. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що активне танення сибірської мерзлоти може призвести до глобальної екологічної катастрофи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ