Пластик, пляшки

Зросте втричі: в ООН розповіли про проблеми з пластиком за кілька десятків років

Shutterstock

Пластик вважається однією з найбільш небезпечних загроз для екології нашої планети. Його мікрочастинки знаходяться у найвіддаленіших куточках Землі, яких не може сягнути людина.

З кожним роком кількість пластикових відходів збільшується і вже за кілька десятків років вони заполонять всю планету, повідомляє "Дивогляд". 

В Організації Об'єднаних Націй виступили із заявою, що вже у 2030 році кількість пластику на всій території Землі збільшиться принаймні вдвічі, а ще за десять років, у 2040, – втричі. 

Пластикове сміття пошириться не лише сушею, але й морями та океанами. За попередньою інформацією, щороку кількість відходів збільшуватиметься на близько 30 млн тонн. У такому випадку, на один метр берегової лінії припадатиме близько 50 кг пластику. 

Активне зростання пластикових відходів може негативно вплинути на живих істот, що населяють Землю. Зокрема, це стосується як морських жителів, так і сухопутних: птиць і тварин. 

В ООН вже шукають способи завадити цьому. Одним зі способів уникнення катастрофи може стати посилення пластикової переробки на підприємствах, та перехід на екологічні товари. Зокрема, замість одноразових пакетів можна використовувати спеціальні еко-сумки та авоськи. Також, варто відмовитися від пластикових стаканів на користь термо-чашки, або пляшки з еко-матеріалу. 

Забруднення пластиком
Забруднення пластиком
Фото: Shutterstock

В умовах коронавірусу обов'язковим є використання масок. Більшість з нас надає перевагу звичайним медичним, у той час, як багаторазові тканинні є більш бюджетними. Разом із цим, їх можна регулярно дезинфікувати для власного здоров'я, а утилізація такої речі не завдасть негативних наслідків екології. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що сонячне світло сприяє утворенню мікропластику і завдає шкоди людству.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ