Верблюди

Верблюди вмирали через те, що їли пластик – фото

Science News for Students

Масштаби проблеми вражають дослідників

Експерти провели дослідження та дізналися, що в Об’єднаних Арабських Еміратах через поїдання пластика вмирає багато верблюдів. Про це повідомили в Science News for Students.

Маркус Еріксен вивчає забруднення пластиком в Перській затоці, де він зустрів спеціаліста з верблюдів Ульріха Вернері.

"Ви хочете побачити пластик? Ходімо зі мною", – сказав йому Вернері.

Після цього вони почали ходити по пустелі і знайшли скелет верблюда. Під час викопування піску і кісток чоловіки виявили "масу пластику". За словами Еріксена, він не був готовий до такого видовища.

"Я просто був вражений", – згадує він.

Всередині грудної клітини тварини вони знайшли масу поліетиленових пакетів, які за розміром нагадали валізу середнього розміру. Одногорбі верблюди, яких також називають дромадерами, часто жують в пустелі поліетиленові пакети та інші відходи.

Кишечник людини або тварини може накопичувати щільно набиту масу неперетравних речей, котрі отримали від вчених назву "безоари". В основному до них входять рослинні волокна або волосся.

Знайдена маса у верблюдів називається інакше – "полібезоари". Вони можуть бути переносниками бактерій, які отруюють одногорбого верблюда. Зразок представлений на фото нижче.

Безоари
Безоари
Фото: Science News for Students

Якщо верблюд їсть пластик або мотузку, то вони накопичуються у величезній масі, яка закупорює шлунок. Внаслідок цього тварина може перестати їсти, бо не буде відчувати голод, що призведе до смерті.

Дослідники стверджують, що кожного року полібезоари вбивають приблизно 1 на 100 верблюдів в ОАЕ. Саме тому вони кажуть, що для захисту верблюдів та дикої природи потрібно заборонити пластикові пакети та пластмасу одноразового використання.

Нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що учені знайшли мікропластик на Евересті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ