Синій кит

40 років спокою: сині кити повертаються у води поблизу Антарктиди

Shutterstock

Після заборони полювання на китів їх популяція почала збільшуватися

Вчені з Шотландії повідомили, що синіх китів стало більше в водах, які оточують субантарктичний острів Південна Джорджія, повідомляє Sciencealert.

Раніше на синіх китів полювали в усьому світі, тому їх лишалася невелика кількість. А зараз популяції почали повільно відновлюватися після багатьох років глобального мораторію на комерційний китобійний промисел.

Біля берегів Південної Джорджії на початку 20 століття щорічно гинуло близько 3000 синіх китів. А за 70 років лише навколо Антарктиди було вбито понад 1,3 мільйона китів.

Через 40 років після заборони китобійного промислу полярні моря стали одними з кращих місць, щоб відновити свої популяції цим океанським гігантам. Останні дев’ять років показали позитивні зміни і біологи з Університету Геріот-Ватт каталогізували 41 нову особину.

У той же час, протягом наступних кількох десятиліть кити на полюсах зіткнуться з декількома новими джерелами стресу, від потепління води, що порушує їх постачання їжі, до забруднення навколишнього середовища.

Також в Арктиці ведуться дослідження з метою визначення районів, в яких посилення шуму від суден може негативно впливати на китів. Там планують переміщення морських шляхів подалі. Дослідники вважають, що це може допомогти створити більш комфортні умови для жителів океану.

Нагадаємо, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що у протоці Босфор після посилення карантину з'явилися дельфіни.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ