Пластик, пляшки

З голів, кісток та риб'ячої луски: вчені представили новий вид екопластику

Shutterstock

Він стане повноцінною заміною звичного пластику

Група вчених-хіміків з Канади представити екологічну альтернативу пластику, яка складається з голів, кісток та луски риби. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Біорозкладна версія стане повноцінною заміною звичного пластику, яку, по завершенні використання, можна буде із легкістю утилізувати.

Матеріал зможуть використовувати у виробництві контейнерів, пляшок тощо. 

Автори винаходу стверджують, що перед початком роботи над створенням екопластика вони детально вивчили склад жирів, які отримали з відходів атлантичного лосося. 

"У разі успішної розробки поліуретану на основі риб'ячого жиру ми можемо допомогти задовольнити величезну потребу в екологічно чистому пластику. Важливо, щоб ми почали розробку цього матеріалу, який можна переробити або безпечно утилізувати після закінчення терміну служби. Наприклад, в процесі хімічного розкладання на вуглекислий газ і воду", – зазначила авторка дослідження Франческа Кертон.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що українська дизайнерка створила лінійку екологічних дорожніх валіз.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ