Льодовиковий період

Вчені знайшли мікропластик у віддаленому льодовику Ісландії

Shutterstock

Для проведення дослідження науковці піднялися на висоту 1,4 тис метрів

Співтовариство вчених з Рейк'явікського і Гетеборзького університетів та Ісландського метеорологічного управління виявили шматки мікропластику у віддаленому льодовику Ватнайокюдль, що в Ісландії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sustainability.

Виявити зразки мікропластичних частинок вдалося за допомогою оптичної мікроскопії і спектроскопії. Вчені проаналізували знахідки та висунули твердження, що цей матеріал виступає в якості ядра для створення кристалів льоду в атмосфері.

Зараз науковці намагаються з'ясувати, у який спосіб мікропластик поширюється у довкіллі та чи може він переноситися за допомогою снігу та дощу. Задля цього вони звернули окрему увагу на буріння глибоких кернів крижаних щитів.

Ісландський льодовик є дуже вдалим місцем для вивчення способів транспортування мікропластику на великі відстані. Для цього вчені вирішили дослідити саме центральну частину Ватнайекюдля. Для цього вони піднялися на висоту 1,4 тис метрів та взяли зразки двох триметрових снігових кернів та перевезли їх в лабораторію за допомогою ящиків з пінополістиролу

"Ми визначили кілька різних типів мікропластичних частинок з різною морфологією. Чотири пластикові фрагменти мають однаковий діаметр (приблизно від 30 до 3 тис мікрометрів), а два пластикові волокна мають довжину 1,3 тис і 3 тис мікрометрів. Пластмаси містили поліуретан, полівінілхлорид, поліамід та акрилонітрилбутадієнстирол (АБС-пластик). Через їх малі розміри найбільш ймовірний шлях поширення – атмосферне перенесення (або з вітром, або завдяки опадам)", – розповіли дослідники.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що розтанув найбільший у світі айсберг А68.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ