Айсберг

Розтанув найбільший у світі айсберг А68

Shutterstock

Площа брили становила 6 тис кв метрів, а вага перевищувала кілька млрд тонн

В Антарктиді розтанув найбільший на всій планеті айсберг А68, який кілька років тому відколовся від Антарктичного півострова. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Брила відкололася від шельфового льодовика Ларсон С. Тоді його площа становила 6 тис кв метрів, а вага перевищувала кілька млрд тонн. Спочатку айсберг стояв на місці, а з часом почав дрейфувати океаном. Його швидкість ставала все більшою. 

А68 прямував до Південної Джорджії – місця загибелі багатьох гігантських айсбергів. Однак не доплив туди. Внаслідок хвиль, теплої води та високих температур повітря він розколовся на менші фрагменти в Атлантиці. 

"Якщо уявити співвідношення його товщини – це як поставити один на оден чотири аркуші паперу формату А4. Тож він був неймовірно гнучкий і крихкий, коли рухався океаном. Це тривало роками. Але врешті-решт він розколовся на чотири-п'ять частин, а потім розпалися і вони", – розповів Адріан Лукман з Університету Свонсі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що шельфові льодовики Антарктики можуть піти під воду.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ