Айсберг

Шельфові льодовики Антарктики можуть піти під воду – вчені

Shutterstock

Було проведено детальне дослідження

Група вчених з Університету Редінга провели дослідження, в результаті якого висунули гіпотезу, що у майбутньому льодовики Антарктики підуть під воду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Geophysical Research Letters.

Так, автори дослідження стверджують, що в разі досягнення глобальною температурою позначки в 4 градуси Цельсія більше третини площі шельфових льодовиків континенту можуть опинитися під загрозою обвалення . 

Із метою встановлення причин цього явища, вчені провели моделювання регіонального клімату з високою роздільною здатністю. Їм вдалося з'ясувати, що влітку, коли температура на континенті трохи підвищується, лід на поверхні льодовиків тане, але одразу ж стікає в невеликі зазори нижче, де знову замерзає. В разі, якщо талої води стане більше – льодовик розколеться та піде під воду.

Автори дослідження одразу ж звернули увагу на шельфові льодовики Ларсена С, Шеклтона, Пайн-Айленда та Уїлкинса, оскільки саме вони є найбільш схильними до ризику обвалення в разі потепління. Вони зазначили, що якщо температура буде підвищуватися, принаймні 34% від загальної площі кожного з льодовиків будуть схильні до ризику катастрофічної дестабілізації.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд повідомляв, що під льодовиком Антарктиди виявили невідомих тварин

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ