Спека, сонце

Сонячне світло сприяє утворенню мікропластику – чому це небезпечно для людства

ogo.ua

Мікропластик – одна з найголовніших екологічних проблем на Землі. Учені намагаються знайти дієвий спосіб, завдяки якому можна частково очистити екологію планети від цієї мікрочастинки, або ж позбутися неї назавжди.

Але, як з'ясувалося, у цьому їм перешкоджає звичайне сонячне світло. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Мікропластик – це частинки, що утворилися внаслідок деградації пластику. За своїм розміром вони не перевищують 5 мм, а знаходяться не лише у навколишньому середовищі (океани, льодовики, ліси), але й у загальновживаних людиною продуктах (кухонна сіль, мед, напої тощо). 

Вчені з Океанографічного інституту Вудс-Холу, що у США, визначили, що розкладанню пластикових відходів на мільйони частинок мікропластику сприяє сонячне світло. 

Щоб переконатися у достовірності свого твердження фахівці провели дослідження, головним предметом у якому стали звичайні пластикові пакети. Даний предмет вчені поклали у стерильні банку та залили іонізованим розчином. Половину пляшок помістили у темне місце на шість днів, а інші залишили на п'ять днів у спеціальному сховищі з регульованою температурою та штучно утвореним сонячним світлом. 

По завершенні цього часу вчені помітили, що зразки, які перебували під дією "сонячного" світла не лише розпалися на частинки мікропластику, але й почали виділяти різноманітні хімічні речовини. 

Враховуючи такі результати науковці дійшли висновку, що мікропластик не лише руйнує екологію Землі, але й вбиває її населення, викидаючи у повітря шкідливі хімічні сполуки. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що американці представили біорозкладний пластик з деревини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ