Пластик, пляшки

Учені розробили нову технологію переробки пластику

Shutterstock

Вона потребує мінімальної кількості енергії та викидів вуглекислого газу в атмосферу

Група американських учених з університету Делавера представили світові нову екологічну технологію, що займається переробкою пластику та споживає при цьому мінімальну кількість енергії та витратів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Advances.

З метою знайти способи повторного використання пластику, або повної його утилізації, вчені провели дослідження із залученням одного з найбільш поширених типів пластика — поліолефіну. Вони спробували переробити його в паливо.

Нова технологія відрізняється від інших перш за все тим, що вона споживає на 50% менше енергії, ніж інші, а також не потребує виділення вуглекислого газу в атмосферу.

Вчені вдалися до гідрокрекінгу – хімічний процес, який руйнує вуглецеві зв’язки в пластику за допомогою каталізатору, що складається з мінералів цеоліту та змішаних оксидів металів. Перший спрощує перетворення пластикової маси в кінцевий продукт, а другий – використовується для розщеплення великих молекул.

"Окремо ці два каталізатори погано працюють. Разом комбінація творить чудеса, плавлячи пластик без залишку", – розповідає Діон Влахос – біомолекулярний інженер університету.

Автори дослідження зазначають, що проведений ними експеримент робить ще один крок на зустріч до повторного використання пластику та колись повністю позбавить планету від нього.

Вчених вже тривалий час шукають можливі шляхи для позбавлення світу від пластику та порятунку екології. Зокрема, їхні колеги з Канади представили світові альтернативну версію звичного пластику, яка складається з голів, кісток та риб'ячої луски. Цей біорозкладний винахід стане справжнім порятунком для екології. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ