Птахи

Еволюція птахів та ссавців залежала переважно від рельєфу Землі – дослідження

Shutterstock

Вчені проаналізували зміни гірського рельєфу земної поверхні за останні 3 млн років та об'єднали їх з інформацією про клімат за той самий період

Вже не перший рік вчені ретельно досліджують етапи еволюції живих істот на планеті Земля. Зокрема, це стосується тварин та птахів. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Daily, у науці з'явилася гіпотеза, що на еволюцію цих істот вплинули гори. 

Вчені з Кембриджського університету проаналізували зміни гірського рельєфу земної поверхні за останні 3 млн років та об'єднали їх з інформацією про клімат за той самий період. Значення мав й регіон, який досліджується, а також породи птахів і ссавців, які переважно мешкали у ньому. 

Проаналізувавши усі дані вчені побачили, що насправді, швидше за все еволюціонували  живі істоти, що постійно перебували у горах, оскільки у цих місцевостях постійно спостерігаються зміни в рельєфі. Тварини, що мешкали в низинах, еволюціонували дещо повільніше. 

"Швидкість, з якою види еволюціонували в різних місцях на землі, тісно пов’язана зі змінами рельєфу протягом мільйонів років", — пишуть у своїй роботі дослідники.

Керівників наукового дослідження Ендрю Таненцапа пояснив причину такого явища. Річ у тому, що чим вище відстань на рівні моря, тим нижчою у цій місцевості є температура повітря. Враховуючи це, можна стверджувати, що умови для проживання стають все менш сприятливими.

Вчений також висунув гіпотезу, що зі збільшенням висоти над рівнем моря утворюється бар'єр, який стає перешкодою для пересування живих істот на Землі і вони стають частково ізольованими. Це і стало першим кроком на шляху до утворення нових видів птахів та ссавців.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли у Чилі "крилату ящірку".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ