Жаби з Чорнобиля привернули увагу вчених – чим це обумовлено (фото)

Іспанські науковці-зоологи заінтриговані дивними чорними жабами, знайденими у Чорнобильскій зоні відчуження.

Шість років тому була виявлена перша смаглява амфібія, після чого іспанський університет Ов'єдо та біологічна станція Доньяна зайнялися вивчення східної деревної жаби. Вони встановили, що ці істоти з Чорнобиля мають спектр забарвлення від темно-чорного до світло-зеленого, але річ у тому, що зазвичай вони чорні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Conversation.

Зоологам вдалося виловити з 12 окремих племінних ставків "уздовж широкого градієнта радіоактивного забруднення" 200 самців східних деревних жаб, відомих як жаби "Святого Антонія" або "Сан-Антоніо". Виявилося, що після аварії на ЧАЕС східні деревні жаби в регіонах, які знаходяться навколо покинутого ядерного реактора, зазнали свого роду прискореної еволюції.

Жаби
Жаби
Фото: Germán Orizaola / Pablo Burraco

Читайте також:

Так, тварини зіткнулися з підвищеним і тривалим випромінюванням, для боротьби з чим їх тіла почали виробляти більшу кількість меланіну. На думку дослідників, темношкірі жаби, які вважаються генетичною меншістю, мали кращий захист від радіації від аварії через меланін у шкірі.

Завдяки цьому вони успішніше розмножувалися, що призвело до зростання популяції темно забарвлених деревних жаб. Таким чином, у зоні відчуження відбувається справжній природний відбір.

"З моменту аварії пройшло понад десять поколінь жаб, і класичний, хоча і дуже швидкий, процес природного відбору може пояснити, чому ці темні жаби зараз є домінуючим типом в Чорнобильській зоні відчуження", – розповіли вчені.

Зазначимо, що Чорнобиль після катастрофи 1986 року став одним з найбільших природних заповідників у Європі. Приклад жаб чудово демонструє, наскільки ця місцевість є унікальною. До речі, чи знали ви, що у зоні відчуження досі мешкає багато тварин, у тому числі ті, які опинилися під загрозою зникнення як в Україні, так і в Європі? Більше про це дізнайтеся у нашому матеріалі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці знайшли найстарішого у світі буревісника.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше