Чорнобиль

Чорнобиль: які тварини досі живуть у зоні відчуження – відео

Shutterstock

У понеділок, 26 квітня, виповнюється 35 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС

З цього приводу у мережі з'явилося пізнавальне відео від чернігівських блогерів Дмитра Тігранова та Андрія Соколова про тварин, які мешкають на цих територіях. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал "Про Україну!".

На думку багатьох фахівців, у Чорнобильській зоні ніхто не зможе жити понад 20 тисяч років, але, як ми бачимо, ці прогнози не відповідають дійсності.

"Через 30 років після аварії дослідження показало, що в Чорнобилі водиться велика кількість різноманітних тварин, в тому числі тих, які опинилися під загрозою зникнення, як в Україні, так і в Європі", – сказано в ролику.

Коні в Чорнобилі
Коні в Чорнобилі
Фото: Shutterstock

Глядачам розповіли про багатьох тварин, серед яких відзначимо коней Пржевальського, євразійську рись, вовків, лисиць, зубрів, оленів, лосів, бурих ведмедів, диких кабанів, зайців, кроликів, косуль та інших. Багато з них - у Червоній книзі.

За словами авторів відео, завдяки відсутності великої кількості людей деякі тварини змогли не тільки зберегти свій вид, але й збільшитися у популяції. Також вони після катастрофи живуть у напівзруйнованих будинках і стайнях, а не тільки у лісі та водоймах.

Окрім диких тварин, у зоні відчуження є здичавілі домашні тварини. Як сказано в ролику, у зоні відчуження живуть близько 300 бродячих собак і приблизно стільки ж котів. По суті, вони – нащадки тварин, які залишилися на цій території під час евакуації.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені визначили, чи передаються генетичні мутації дітям чорнобильців.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ