Горобець

У Чорнобилі почали вимирати горобці

Shutterstock

Ці птахи можуть стати рідкісними по всій країні

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику останніми роками значно зменшилася кількість горобців. Про це повідомляється на сторінці Facebook заповідника.

Минулого року дослідники провели облік птахів, які живуть на території Зони відчуження і виявилося, що горобці не увійшли навіть у п’ятірку найпоширеніших. Особливо рідкісні – горобці хатні. 

Вчені пояснюють це тим, що горобцям для виживання потрібні люди. Однак, з іншого боку, діяльність людей також призводить до вимирання цього виду.

Зокрема, зменшення кількості домашніх і польових горобців помітили вже по всій території України. Поки що повне зникнення цим птахам не загрожує. Однак дослідники не виключають, що незабаром горобці можуть потрапити у групу ризику.

Нагадаємо, восени у Чорнобильській зоні помітили рідкісного величесного метелика, який занесений до Червоної книги України.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ