Чому всі птахи втратили зуби – топ-3 наукових гіпотез

uk.wikipedia.org

Довгий час дослідники не розуміли, чим це обумовлено

Сучасні птахи не мають зубів і переважно користуються дзьобом, але так було не завжди. На думку вчених, деякі ранні пернаті мали зуби, але з часом вони їх втратили. Про це повідомляє ScienceABC.

Близько 100 млн років тому птахи остаточно втратили свої зуби. Протягом довгого часу вчені не розуміли, чому це сталося.

Однак, нещодавно дослідницькій групі вдалося виявити, що у 48 видів птахів були спільні мутації. Останні деактивували гени і дентин (кальциновану речовину під емаллю, що покриває зуби).

Це вказувало на те, що колись у спільного пращура птахів зникла здатність до формування зубів, внаслідок чого з'явилися відомі нам беззубі птахи. У цього явища є багато пояснень, але звернемо увагу на основні з них:

Легкість польоту

Є думка, що завдяки втраті зубів птахи змогли стати більш легкими під час польоту. Її критикують науковці, бо відомо, що у кажанів є зуби, але це не заважає їм літати.

Журавлі, птахи
Журавлі, птахи
Фото: Depositphotos

Харчування

Є припущення, що для пташиної їжі більше підходить дзьоб, а не зуби. Гіпотеза викликає критику, бо зуби можуть адаптуватися до різних способів вживання їжі.

Зменшення часу для інкубації яєць

Це відносно нова гіпотеза, висунута німецькими вченими. Вони вважають, що птахи могли втратити зуби через те, що це дозволило зменшити час інкубації їх яєць.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що українські полярники розбудили в Антарктиді величезного кита.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ