Чорнобильська зона

Учені визначили, чи передаються генетичні мутації дітям чорнобильців

5 канал / Час. Підсумки тижня

26 квітня 2021 року відзначатимуть 35 річницю від дня однієї з найстрашніших катастроф в історії

Група вчених із США, України, Японії та Росії провели дослідження, щоб визначити чи передаються генетичні мутації, які виникли внаслідок Чорнобильської катастрофи, через покоління. Результати роботи були опубліковані у журналі Science, передає "Дивогляд".

Науковці вивчили геном 130 дітей, народжених у сім’ях працівників ЧАЕС або ліквідаторів аварії, які зазнали опромінення. Всі діти були зачаті і народжені вже після катастрофи (у період з 1987 по 2002 рік). Дослідження було проведено методом повногеномного секвенування клітин зародкової лінії дітей.

Результати роботи показали, що рівень мутацій у дітей осіб, що були вражені радіаційним опроміненням, не перевищує середній у популяції. Тобто, жодних додаткових мутацій по зародковій лінії у них не виявили.

Автори зазначили, що це одне із перших досліджень, в яких систематично оцінюється зміна частоти мутацій людини у відповідь на техногенну катастрофу, що супроводжується випадковим опроміненням.

У подальшому це питання ще потребує додаткових досліджень.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася одна із найбільших техногенних катастроф в історії людства. Внаслідок вибуху реактора у четвертому енергоблоці радіаційне опромінення отримали майже 8,5 млн людей, понад 10 тисяч людей загинули. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США.

Із зони забруднення евакуювали 200 тисяч людей. Люди назавжди покинули свої домівки у містах Прип'ять і Чорнобиль і ще 74 поселеннях.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ