Кажан

У кажанів із росії виявили новий небезпечний штам COVID-19

Shutterstock

Науковці закликали до якнайшвидшої розробки універсальної вакцини

Науковці проводили дослідження кажанів із росії та зафіксували у них новий штам коронавірусу, відомий як "Хоста-2". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Новий вірус, як і SARS-CoV-2 покритий шиповидними білками, заражає клітини людини, користуючись тими ж "входами". "Хоста-2" знайшли у кажанів виду малі підковоноси, що проживають на території російського національного парку сочі. Вірус не має тісної спорідненості зі SARS-CoV-2.

Учені занепокоєні, бо він стійкий до моноклональних антитіл та сироватки, які виробляються після щеплення проти COVID-19. На думку фахівців, існуючі методи не можуть перемогти новий вірус, як і антитіла, виникаючі після зараження штамом "Омікрон". Саме тому вони закликали до якнайшвидшої розробки універсальної вакцини, бо світу загрожує ще більш смертоносна пандемія.

"Генетично ці дивні російські віруси були схожі на деякі інші, які були виявлені в інших місцях по всьому світу, але оскільки вони не були схожі на SARS-CoV-2, ніхто не думав, що вони можуть бути цікавими для досліджень. Але коли ми глянули на них ближче, ми були дуже здивовані, виявивши, що вони можуть заражати людські клітини. Це трохи змінює наше розуміння цих вірусів, звідки вони беруться і які регіони вони турбують", – розповів вірусолог Майкл Летко з Університету штату Вашингтон.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні спостерігають погіршення COVID-ситуації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ