Науковці знайшли найстарішого у світі буревісника

На безлюдному острові Ейнхаллоу може мешкати буревісник-довгожитель, який народився у далекому 1975 році.

Цього птаха вчені знайшли ще у 2021 році... Вік буревісника вчені встановили завдяки пронумерованому кільцю та зрозуміли, що йдеться про світовий рекорд. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Ці тварини зі своєрідними "трубочками" на дзьобі, завдяки яким відфільтровують сіль з морської води, створюють гнізда на скелястих краях стрімчаків. Слідом за більшістю морських птахів, буревісник пізно дорослішає і вперше розмножується у період від 6 до 12 років.

Він вважається орнітологами дуже сентиментальною істотою, бо часто повертається у місця гніздування, де народився. У середньому буревісники живуть до 30 років, але є непідтверджена інформація, що вони здатні жити навіть до 60 років.

Буревісник
Буревісник
Фото: Фото з відкритих джерел

Читайте також:

У червні минулого року науковці знайшли на безлюдному Ейнхаллоу (Оркнейські острови), можливо, найстарішу особину цього виду. Пронумероване кільце на птаху показало, що той народився у 1975 році. Таким чином, під час зустрічі з дослідниками йому було 45 років 9 місяців, а якщо він досі живий, то він вже досягнув 47-річного віку. Цей факт робить його найстарішим буревісником у світі.

Відомо, що існує два живі види буревісників – північний і південний. Представники першого населяють океани Північної півкулі, а другі – біля Антарктиди та Південного океану. Безпосередньо герой цієї статті є представником виду північних.

Загалом ці морські птахи середнього розміру. Вони мають темно-коричневу чи чорну верхню частину тіла, а ось нижня буває як білою, так і темно-коричневою. За межами сезону розмноження буревісники переважно проводять час у відкритому морі.

Ці дивовижні створіння живуть численними колоніями на рифах Крайньої Півночі Атлантичного океану. Їжу у відкритому морі добувають дорослі птахи, для чого вони пірнають на глибину до 70 метрів. Загалом рід нараховує 21 вид.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли у морі істоту, невідому науці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше