"Символ батьківського піклування": вчені розповіли, як 10 тисяч років тому люди носили своїх немовлят

Американські науковці дослідили артефакти з найстарішого поховання немовляти в Європі, знайденого на території Італії.

У грудні минулого року в печері Арма Вейрана на північному заході Італії археологи з Університету штату Колорадо в Денвері знайшли поховання маленької дівчинки, яка померла у віці від 40 до 50 днів. Вважається, що цій могилі 10 тис років. Біля немовляти, яке назвали Неві, знайшли намисто з черепашок. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Учені провели нове дослідження артефактів і пози дитини. Вони прийшли до висновку, що її несли загорнутою в прикрашений черепашками слінг. Є версія, що переноску створили зі шкіри, хутра тварини або тканини. На думку науковця з Університету штату Арізона Клодіна Гравеля-Мігеля, знайдене намисто – не просто прикраса.

"Ці черепашки були з'єднані у вигляді намиста і повторюють обриси слінгів, що давно зникли. Принаймні деякі з цих прикрас оперізують плечі немовляти", – розповів він.

Ілюстрація поховання
Ілюстрація поховання
Фото: Mauro Cutrona

Читайте також:

Дослідники просканували стародавніх черепашок і зробили висновок, що вони були виготовлені ще до народження дівчинки та використовувалися як кріплення для стародавніх слінгів.

"Батьки Неві, так як і сучасні мами, хотіли, щоб немовля завжди було поруч, а тому обернули його в поки що невідомий матеріал і скріпили цими намистами з черепашок", – поділився фахівець.

У рамках дослідження науковці користувалися також інформацією щодо інших дитячих поховань, де було багато таких черепашок, поєднаних між собою. Це може вказувати на те, що у стародавні часи прикраси прикріплювали до покривал або слінгів, за допомогою яких переносили дітей.

"Такі прикраси могли служити своєрідним духовним захистом. Тому давні люди поховали дівчинку разом із цими черепашками. Це був символ батьківського піклування про благополуччя дівчинки в потойбічному світі. Можливо також, що так закріплювався зв'язок між померлим немовлям і суспільством, до якого воно належало", – додав Гравель-Мігель.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Марсі виявили сліди стародавнього океану або масштабного катаклізму.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше