Марс

На Марсі виявили сліди стародавнього океану або масштабного катаклізму

Shutterstock

В окремих місцях Марса геологічні структури можуть бути утворені водою або льодом

Перший китайський марсохід Zhurong виявив на Червоній планеті сліди масштабного катаклізму або древнього океану, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Апарат з дослідження Марса передав на Землю інформацію про внутрішні області планети, що раніше не досліджувалися. Дані було транспортовано за допомогою радарного тепловізора, який займався аналізом внутрішньої будови планети на глибині до 100 м. Zhurong розташувався на півдні Рівнини Утопія в північній півкулі Марса.

Дослідження продемонструвало, що в окремих місцях Червоної планети геологічні структури можуть бути утворені водою або льодом. З цього з'являється гіпотеза про те, що за давніх часів на Марсі був океан.

Науковці не виявили жодних слідів рідкої води. Водночас із цим, вони виявили докази існування валунів та численних шарів рельєфу на глибині 30-80 м.

Експерти прийшли до думки, що близько 3 млрд років тому у зазначеному районі Марса спостерігалася сильна повінь. Друге таке явище відбулося близько 1,6 млрд років тому.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що марсохід Perseverance знайшов нові ймовірні докази життя на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ