Марс

Що станеться з людським тілом після польоту на Марс – дослідження

Shutterstock

Фахівці вважають, що ситуація може бути складною

Останнім часом учені все більше обговорюють способи колонізації Червоної планети. Більше того, вже незабаром на Марс планують відправити спеціальну місію. У зв'язку з цим "Дивогляд" вирішив розповісти вам, що станеться з людиною, яка висадиться на безлюдній планеті.

Фахівці з космічної медицини Австралійського національного університету (ANU) створили і представили математичну модель, яка допоможе їм передбачити, чи зможуть астронавти безпечно перебувати на Марсі і проводити дослідження. 

Експерти з МКС встановили, що мікрогравітація здатна призвести до втрати у людини щільності м'язів та кісток, а також впливає на зір і серцево-легеневу систему.

Астрофізик Емма Такер також відмітила, що тривале перебування у невагомості сприятиме тому, що серце стане працювати повільніше. Це пояснює той факт, що при поверненні з МКС на Землю астронавти втрачають свідомість, або настільки слабкі, що не можуть пересуватися самостійно.

При подорожуванні на Марс ситуація може виявитися ще більш складною, оскільки зв'язок між Землею і Червоною планетою значно повільніший і відстає щонайменше на 20 хв. У зв'язку з цим астронавти повинні виконувати свої обов'язки без термінової допомоги з боку диспетчерів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як створити кисень на Марсі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ