Марс

Як створити кисень на Марсі – дослідження

Shutterstock

Учені оприлюднили метод, який в майбутньому активно використовуватимуть при польотах на Марс

Португальські науковці знайшли метод, який допоможе створити кисень на Червоній планеті, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Gizmodo.

Фахівці провели дослідження, під час якого запропонували цікавий спосіб видобутку на Марсі кисню з вуглекислого газу. Вчені мають намір використати при цьому холодну плазму, яка особливо ефективно працюватиме в умовах Червоної планети.

Дослідники відмітили, що кисень на Марсі забезпечує не лише вільне дихання, але й використовується під час виробництва палива та іншої сировини, яка стане важливою для майбутніх колоністів.

 

Наразі Марс не придатний для перебування на ньому людини постійно. Перешкодою є постійні перепади температур, розріджена атмосфера, яка не захищає від сонячного і космічного випромінювання, і найголовніше – відсутність кисню для повноцінного дихання.

Для вирішення цієї проблеми фахівці з університету Лісабона провели лабораторний експеримент, в ході якого спробували вивести кисень на Марсі за допомогою холодної плазми і вуглекислого газу (який становить 95% місцевої атмосфери). За рахунок розщеплення вуглекислого газу на вуглець та кисень можна забезпечити умови для вільного дихання людини.

Саме цього й досяг марсохід Perseverance, використовуючи прилад MOXIE. Апарат видобув 5 г кисню з атмосфери Червоної планети:

"Умови на Марсі, можна сказати, ідеальні для того, щоб за допомогою плазми можна було видобувати корисні для людини хімічні речовини. Склад атмосфери, тиск, температура на Марсі, все це грає на руку процесам із використанням холодної плазми. У лабораторії ми створили марсіанські умови і виявилося, що майбутні колоністи матимуть можливість за допомогою плазми видобувати кисень на місці", – говорить науковець Васко Гуерра.

Фахівець відмітив, що добутий кисень можна використовувати ще й для виробництва ракетного палива:

"За допомогою нашої технології можна створювати потрібні хімічні елементи на Марсі для того, щоб використовувати їх для виробництва сировини, добрив, палива, будівельних матеріалів. Тобто майбутні колоністи на місці використовуватимуть необхідні їм ресурси для життя. Люди отримають величезну вигоду від того, що зможуть розділяти марсіанську атмосферу на складові елементи", – продовжив Гуерра.

Експерти продовжують досліджувати оприлюднений метод і допрацьовують його. Ймовірно, що в майбутньому його активно використовуватимуть при польотах на Марс.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як би звучав ваш голос в умовах Марсу.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ