Марс

Як би звучав ваш голос в умовах Марсу – у NASA створили цікавий сервіс

Shutterstock

"Тихіша і приглушена версія того, що людина чує на Землі"

Аерокосмічне управління США надало можливість всім охочим почути, як ваш голос міг би звучати в атмосфері Марса. Більш детально про це розповідає "Дивогляд".

На офіційному сайті NASA оприлюднили спеціальний сервіс. Користувач може записати свій голос за допомогою мікрофона, а після цього прослухати запис, але вже у тому вигляді, як би він звучав на Червоній планеті. 

Зауважте, що не варто очікувати на суттєві зміни голосу. Як розповідають учені це "була б тихіша і приглушена версія того, що людина чує на Землі".

"Втішно знати, що якби ви були на Марсі, ви все одно могли б звучати дуже схоже на себе. Але деяких звуків, до яких ми звикли на Землі, таких як свист або спів птахів, на Марсі майже не чутно", – йдеться у повідомленні.

Експерти NASA заявили, що коли ми чуємо звук, то насправді це є вібрацією барабанних перетинок, яка походить від хвиль тиску, що доходять до вух від джерела звуку. Для цього процесу хвилям потрібне середовище, через яке вони проходитимуть. Підійде навіть повітря.

Фахівці зазначають, що в умовах Марсу звукам необхідно трохи більше часу для того, щоб досягти вуха. Так, наприклад, при середній температурі поверхні 63°C на Марсі швидкість звуку становить 240 м/с. На Землі ж цей показник дорівнює близько 340 м/с.

Нижчою буде й гучність звуку на Марсі, у порівнянні з Землею. Причиною цього є атмосфера, яка на Червоній планети в 100 разі більш розріджена. Це також призводить до "пом'якшення" звуку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у NASA показали, як виглядає Марс з близької відстані.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ