Вакцинація

Пропустив термін щеплення бустером – до кого звертатися (МОЗ)

Shutterstock

Коронавірус продовжує уражати організми людей

Фахівці з Міністерства охорони здоров'я поділилися порадами на випадок, якщо за певних причин ви пропустили вакцинацію бустерною дозою проти коронавірусу, передає "Дивогляд".

Сьогодні бустерна доза є обов'язковою для тих, хто хоче уникнути ускладнень в результаті інфікування ковідом.

Усі дорослі можуть отримати первинний курс щеплень від COVID-19 або однією дозою препарату Janssen, або двома дозами будь-якої іншої вакцини, що дозволена в Україні. Вже після цього необхідно зробити перший бустер. 

Другу бустерну дозу отримують за чотири місяці після першої. Її рекомендують літнім людям і пацієнтам з хронічними захворюваннями. Для решти осіб – за бажанням.

Для щеплення бустером дозволено використовувати будь-який препарат, незалежно від того, яким було зроблено перше щеплення.

Якщо пропустили термін вакцинації бустером

Експерти розповіли, що навіть, якщо ви пропустили термін щеплення бустером, зверніться до найближчого пункту або центру вакцинації.

"Якщо ви пропустили бустерний укол проти Covid-19, не біда. Просто запишіться в найближчий пункт або центр вакцинації й отримайте пропущене щеплення. Це подовжить ваш захист від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби", – йдеться у повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні дозволили вакцинувати підлітків бустером.

Дивіться також відео 5 каналу: мОСКОВСЬКЕ ППО на даху – п@ТІНУ ЦЕ НЕ ДОПОМОЖЕ! Хроніка 47 тижня

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ