Вакцинація

Бустерні щеплення мають нетривалий захисний ефект – французькі вчені

Shutterstock

"Захист виявлявся обмеженим в часі"

Французькі науковці встановили, що бустерні дози щеплення проти COVID-19 не забезпечують тривалий захисний ефект, передає "Дивогляд" із посиланням на Le Figaro.

Міжнародні вчені провели дослідження, за результатами якого встановили, що бустерні дози препаратів для щеплення від коронавірусу посилюють захист від важких форм та останніх мутацій вірусу.

Під час дослідження були проаналізовані препарати компаній Moderna та Pfizer/BioNTech. Вони дійсно продемонстрували свою ефективність проти важких форм ковіду, однак захисний ефект вакцин дуже швидко знижується, так само, як і ризик подальшого зараження у середній або довгостроковій перспективі.

"Повторні дози дозволили посилити захист від ризику госпіталізації, але цей захист виявлявся обмеженим в часі", – повідомляють у Національному агентстві з безпеки лікарських засобів та страхового фонду Assurance maladie.

Разом із цим, учені відмітили, що ще й досі немає остаточних наукових доказів реальної користі послідовних щеплень від COVID-19, які би показали посилення захисту від вірусу. Особливо, суперечки виникають при дослідженні впливу вакцин на штам Omicron, який має кілька різновидів. На багатьох з них не впливає захист вакцин.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли потрібно вакцинуватися від COVID-19 бустерною дозою.

Дивіться також відео 5 каналу: російсько-українська війна в комп'ютерних іграх і допомога ЗСУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ