Чорний кіт

Американця подряпала кішка, і він став першою людиною, яка померла від вірусу Аляскапокс

Shutterstock

Чоловік проживав сам в усамітненому районі півострова Кенай

В Сполучених Штатах зафіксовано перший летальний випадок, спричинений вірусом під назвою Аляскапокс. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Telegraph.

Цей вірус, що має тісну спорідненість із віспою, належить до групи Orthopoxvirus і був вперше ідентифікований у людей у 2015 році. З того часу відомо лише про сім випадків інфекції.

Померлий чоловік страждав від ослабленого імунітету через лікування раку, що в підсумку призвело до ускладнень після зараження через ураження шкіри. Комплікації включали ниркову недостатність, яка стала причиною смерті наприкінці січня.

Згідно з повідомленнями влади, чоловік проживав наодинці в усамітненому районі півострова Кенай на Алясці та був заражений після того, як його подряпав бездомний кіт.

Аляскапокс спочатку було виявлено у Фербенксі, Аляска, США, і було присвоєно назву AKPV, хоча припускають, що вірус існував і до цього. Він, ймовірно, передається від гризунів до людини, викликаючи локальні шкірні ураження, легкі захворювання, збільшення лімфатичних вузлів та м'язові болі.

На цю мить немає даних про передачу хвороби від людини до людини. Однак, відповідно до рекомендацій Аляскинського департаменту охорони здоров'я, накриття подряпин на шкірі бинтами може слугувати ефективним профілактичним заходом.

Аляскинський департамент охорони здоров'я також наголосив, що домашні улюбленці, такі як коти та собаки, можуть сприяти розповсюдженню вірусу.

Доктор Статіс Джотіс, науковий співробітник кафедри інфекційних хвороб в Імперському коледжі Лондона та викладач молекулярної вірусології в Університеті Ессекса, вказав на необхідність подальших досліджень для розуміння механізму передачі вірусу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у США кішка заразила людину чумою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ