Кішка вкусила чоловіка та заразила його інфекцією, про яку нічого не знали вчені – фото

48-річний мешканець Великої Британії після укусу безпритульної кішки заразився бактерією, невідомою науці

Через 8 годин після множинних укусів руки постраждалого розпухли настільки сильно, що він звернувся до відділення невідкладної допомоги. Медики оглянули чоловіка та дійшли висновку, що його імунна відповідь на контакт з чужорідним мікроорганізмом була жахливою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Працівники медзакладу вирішили очистити, обробити та перев'язати рани пацієнта. Далі його вакцинували від правця та призначили антибіотики. Але вже наступного дня він повернувся до лікарні з болісно збільшеними мізинцем і середнім пальцем лівої руки, а також опухлими та почервонілими передпліччями.

Лікарі вирішили діяти хірургічним шляхом і видалили пошкоджену тканину навколо укусів. Потім постраждалому внутрішньовенно ввели три різні антибіотики та відпустили, призначивши новий курс лікування.

Після цього лікувальна програма дала результат і постраждалий одужав. У зв'язку з цим лікарі спробували зрозуміти, що сталося з організмом британця.

Укуси
Укуси
Фото: Jones et al., Emerging Infectious Diseases, 2023

Вони дослідили тканини та мікроорганізми, присутні в зразках із його ран, і виявили присутність невідомого вченим стрептокок подібного організму. Streptococcu – рід грампозитивних бактерій, які можуть стати причиною менінгіту, гострого фарингіту, бактеріальної пневмонії, кон'юнктивіту та інших хвороб.

Потім науковці спробували секвенувати частину геному цієї бактерії та встановили, що вона не збіглася з будь-якими зареєстрованими штамами. Тобто, вони зафіксували раніше невідомий і офіційно не задокументований мікроб.

Наступне дослідження показало, що бактерія є представником іншого роду грампозитивних бактерій, відомих як Globicatella. Подальше секвенування геному бактерії виявило, що вона має відмінності від інших споріднених штамів приблизно на 20%. Інакше кажучи, йдеться про відкриття окремого та раніше не описаного виду.

Новому виду бактерії властива висока стійкість до кількох поширених типів антибіотиків, через що його дуже важко виводити з організму хворого. На думку фахівців, випадок 48-річного британця демонструє, що коти – це досі резервуар невідомих видів бактерій, які характеризуються патогенним потенціалом для людей.

Згідно зі статистикою, у США на подряпини та укуси котів припадає приблизно 66 тисяч відвідувань відділення невідкладної допомоги кожного року. Велика кількість пацієнтів потребує застосування антибіотиків і навіть хірургічного втручання, щоб серйозна інфекція не могла поширитися.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Індії чоловік заразився смертельно небезпечним рослинним грибком, що стало першим у світі випадком інфікування людини.

Дивіться також відео 5 каналу: Треба УЖЕ ЕКОНОМИТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ, щоб пройти ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН. Україна використовує золоті запаси

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше