Перший випадок у світі: людина заразилася смертельно небезпечним рослинним грибком

Фанатам The Last Of Us приготуватися – в Індії 61-річний чоловік підхопив грибкове захворювання рослин, що стало першим у світі випадком інфікування людини

Хворий звернувся до лікарів зі скаргами на грипозні симптоми, з якими він не міг самотужки впоратися. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New York Post.

Медики його обстежили та зафіксували абсцес трахеї, після чого у рамках процедури злили гній та відправили зразки до лабораторії.

Паратрахеальні абсцеси можуть блокувати дихальні шляхи та призводити до небезпечних для життя інфекцій, які можуть бути смертельними, якщо їх не виявити та не лікувати швидко. Виявилося, що чоловік мав грибкове захворювання (chondrostereum purpureum), яке є смертельно небезпечним для рослин.

Грибкова інфекція лікується медикаментами, а також протигрибковою терапією та хірургічним дренажем гною. Лікарі рекомендують запобігати впливу та усунути фактори ризику.

На думку науковців, 61-річний, який є мікологом рослин, зазнав нападу грибка-вбивці під час проведення власних досліджень. Зокрема, він протягом довгого часу працював з пліснявою, дріжджами та грибами – саме у цей момент могло статися зараження.

Таким чином, йдеться про перший відомий випадок в історії, коли грибок-вбивця, орієнтований на рослинний світ, був зафіксований у людини.

"За останні кілька десятиліть з'явилося багато нових патогенних грибів. Погіршення глобального потепління та інші дії цивілізації відкривають скриньку Пандори для нових грибкових захворювань", – розповіли науковці.

Ця новина може стати справжнім шоком для читачів, але навряд чи для фанатів відеогри та серіалу The Last of Us ("Останні з нас"). Перша частина гри вийшла у далекому 2013 році, друга частина – у 2020 році, а серіал – у 2023 році.

The Last of Us розповідає про постапокаліптичні США, де відбувається історія контрабандиста Джоела та підлітка Еллі. У цьому всесвіті світ спустошений пандемією паразитичного грибка, який перетворює людей на зомбі.

Цікаво, що у першому епізоді серіалу автори показали, як у 1968 році вчений на ток-шоу припускає, що найбільша загроза для людства – грибок, який не вбиває своїх жертв, а контролює їх. Він уточнює, що грибок, відомий як кордицепс, вражає лише комах, але внаслідок глобального потепління може з'явитися кордицепс, небезпечний для людей.

Зазначимо, що цей паразитичний гриб є дійсно існуючим живим організмом, який перетворює різних істот на "зомбі". Зокрема, він атакує комах, які повільно втрачають контроль над своїм тілом. Це кордицепс використовує для подальшого поширення інфекції. Традиційна китайська медицина застосовує цей грибок вже понад 2 тисяч років.

Кордицепс починає своє плодоношення від оси
Кордицепс починає своє плодоношення від оси
Фото: Erich G. Vallery, USDA Forest Service

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Африці зафіксували невідомий вірус, який вбиває людей протягом 24 годин після зараження.

Дивіться також відео 5 каналу: "ВТЕЧА ВІД рОСІЯН": фільм-розслідування про викрадених українських дівчат

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше