Свині

Вчені вперше вивели генномодифікованих поросят, органи яких будуть придатні для людей

MEIJI UNIVERSITY PROFESSOR HIROSHI NAGASHIMA / KYODO

Після досягнення необхідного віку ці свині будуть передані в наукові установи Японії

У Японії було створено генетично модифікованих свиней, органи яких можуть бути використані для трансплантації людям. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Japan Times.

Компанія PorMedTec стала першою, хто здійснив розведення трьох генетично змінених свиней, чиї органи потенційно можна буде використовувати для трансплантації людям, знижуючи при цьому ризик відторгнення.

Науковці з американської біотехнологічної фірми eGenesis здійснили клонування свиней, перенісши їхні ядра клітин у яйцеклітини. Це дозволило створити генетично модифіковані ембріони, які пізніше були імплантовані сурогатним свиноматкам для отримання клонованих особин.

У лютому трьом свиням зробили кесарів розтин, щоб вони народилися. Ці тварини мають десять модифікованих генів, що має на запобігти відторгненню їхніх органів при трансплантації людині у майбутньому.

"На реалізацію ксенотрансплантації довго чекали в Японії, але вона залишалася на стадії фундаментальних досліджень, оскільки свині, які могли б витримати клінічне випробування, були лише на стадії розробки", – заявили в PorMedTec.

Після досягнення необхідного віку ці свині будуть передані в наукові установи Японії для подальших досліджень. Це дозволить визначити можливість трансплантації їх органів іншим видам, зокрема мавпам.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що другий у світі чоловік, якому імплантували серце свині, помер.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ