Мозок

В Австралії у мозку жінки виявили величезного черв'яка – як він там опинився (фото)

Shutterstock

"Це перший у світі випадок"

У 64-річної мешканки Австралії з мозку дістали 8-сантиметрового круглого черв'яка. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Yahoo!news і SkyNews.

Ще у січні 2021 року жінка почала скаржитися на біль у животі, діарею, сухий кашель і нічну пітливість. Згодом з'явилися нові симптоми, серед яких була забудькуватість і депресія.

Коли медики провели МРТ, то встановили, що в ураженій правій лобовій частині її мозку живе рухливий гельмінт, який є паразитичним круглим черв'яком. Лікарі прийняли рішення про хірургічну операцію, за підсумками якої вдалося видалити аскариду довжиною 8 см і діаметром 1 мм.

"Це перший у світі випадок зараження Ophidascaris у людини", – розповів фахівець з інфекційних захворювань Санджая Сенанаяке.

Це безпрецедентний випадок для медицини, бо подібні паразитичні черв'яки зазвичай мешкають у травному тракті кенгуру чи килимових пітонів з Нового Південного Уельсу (Австралія). На думку медиків, 64-річна жінка заразилася внаслідок того, що проковтнула яйця хробака, коли з'їла заражену зміїними фекаліями рослину. Операція по видаленню пройшла успішно.

"Жінка продемонструвала терпіння та мужність у цьому процесі", – поділилися лікарі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вперше в історії людина заразилася смертельно небезпечним рослинним грибком.

Дивіться також відео 5 каналу: До чого договорився Папа Римський? Навіщо Ватикан співає дифірамби Петру I?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ