Кішка

У США кішка заразила людину чумою – подробиці інциденту

Shutterstock

Захворювання минулого можуть раптово з'явитися і представляти загрозу сьогодення

Служба охорони здоров'я округу Дешут (США) зафіксувала інцидент з чумою, захворюванням, що вважалося атавізмом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Koin.

Згідно з даними Управління охорони здоров'я Орегона, унікальний випадок став першим з 2015 року в даному окрузі, і, схоже, людина заразилась після контакту із домашньою кішкою.

Попри її історичну репутацію, сьогодні чума (або моровиця) зустрічається нечасто, особливо в добре розвинених регіонах. Вона може переважно передаватись через укуси інфікованих бліх або безпосередньо від заражених тварин, включаючи домашніх улюбленців. Білки та бурундуки, часто служать носіями цієї недуги, хоча миші та інші гризуни також можуть бути джерелами зараження.

Серед симптомів варто звернути увагу на раптове зростання температури, відчуття нудоти, слабкості, а також на болісне збільшення лімфатичних вузлів, відомих як бубони, що проявляються через 2-8 днів після інфекції. Без своєчасного лікування хвороба може перейти у важку форму, вражаючи кров або легені, і вимагати складного лікування.

У цьому випадку хворобу виявили на ранній стадії, що дозволило ефективно лікувати як пацієнта, так і його кішку. Профілактичні заходи медичних працівників допомогли уникнути гірших наслідків завдяки своєчасному втручанню.

Медики апелюють до громадськості з нагадуванням про заходи запобігання розповсюдженню чуми, які включають обережність із дикими гризунами, обмеження виходу домашніх тварин на вулицю, захист помешкань від гризунів та контроль за блохами на домашніх тваринах. Також рекомендується носіння захисного одягу та використання репелентів проти комах.

Цей інцидент нагадує, що захворювання минулого можуть раптово з'явитися і представляти загрозу сьогодення, підкреслюючи значення здоров'я громадськості та дотримання правил безпеки для запобігання їх поширенню.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні захворюваність на кір зросла у шість разів за рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ