Молоко

Коров’яче, козяче чи рослинне: нутриціолог назвала найкорисніше молоко

cosmo.com.ua

Існує чимало досліджень і дискусій щодо користі та шкоди молочної продукції. У тому числі й молока

Сьогодні на полицях супермаркетів можна знайти багато різновидів молока тваринного і рослинного походження. "Дивогляд" із посиланням на Express розповідає, яке молоко є найкориснішим для здоров'я.

Нутриціологиня Марсела Фіуза порівняла поживні речовини, що містяться в коров'ячому та вівсяному молоці та відмітила, що чисте коров'яче молоко містить "хорошу кількість" білку, кальцію, калію та низки вітамінів.

Молоко тваринного походження

  • Коров'яче молоко

Молоко від корови практично не обробляється. Зазвичай виробник пастеризує його з метою видалення шкідливих бактерій, однак, цей процес ніяк не відображається на харчовій цінності продукту. Водночас, експерти застерігають, що цей тип молока може бути важким для травлення, якщо у людини наявна непереносимість лактози.

  • Безлактозне молоко

На випадок непереносимості лактози варто звернути увагу на безлактозне молоко. Фактично, це звичайне коров'яче молоко, з якого видалили лактозу (цукор) і додали фермент лактазу.

"Харчовий профіль безлактозного молока ідентичний до профілю звичайного коров'ячого молока", – зазначила Марсела.

  • Козяче молоко

Цей тип молока також підійте людям з непереносимістю лактози. Козяче молоко багате на вітамін А і легше засвоюється організмом, у порівнянні з коров'ячим. Однак, не всім може сподобатися смак козячого молока, а також запах.

Рослинне молоко

Вегетаріанці та люди з непереносимістю лактози часто надають перевагу рослинному молоку.

  • Соєве молоко

Таке рослинне молоко виготовляють із замочених і подрібнених соєвих бобів. Це молоко містить багато білку, але, на відміну від коров'ячого, менше жиру і калію.

"Підсолоджені сорти містять доданий цукор. У соєвому молоці також можуть бути загусники та сіль", – повідомила Марсела Фіуза.

  • Вівсяне молоко

Цей продукт містить більше клітковини, ніж будь-яке інше з перелічених. Однак, при виборі молока варто звертати увагу на склад:

"Остерігайтеся вівсяного молока, оскільки воно містить підсолоджувачі, масла, загусники, емульгатори, стабілізатори чи консерванти", – розповіла дієтологиня.

Яке молоко найбільш корисне?

Якщо ви маєте протипоказання щодо вживання молочних продуктів (наприклад, лактозна непереносимість), то сміливо надавайте перевагу рослинним аналогам, які не завдадуть шкоди вашому здоров'ю. Однак, приділяйте увагу складу продукту і обирайте той, який не містить незнайомі або підозрілі компоненти. Серед рослинного молока "соєве молоко найближче за поживними характеристиками до коров'ячого та козячого молока".

Якщо ви не маєте жодних протипоказань щодо вживання молочної продукції – обирайте те молоко, яке найбільше вам смакує.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали нову користь кави з молоком.

Дивіться також відео 5 каналу: Дмитро Паліса: Завдання командира – зберегти життя і здоров'я своїх бійців, бо без них ти ніхто

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ