Кава, "кола", водопровідна вода: як напої, які п'є мама під час вагітності, впливають на ризик лейкемії у дітей

Гінеколог Наталія Лелюх розповіла про те, як споживання різних видів напоїв впливає на вагітну жінку та її майбутню дитину

Кава

Фахівчиня почала цю тему з кави, яка є дуже популярним напоєм у кожному куточку світу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на її Facebook.

Якщо у жінки є реальна фізіологічна залежність від кофеїну, то до настання вагітності рекомендується зменшити споживання кави до 2 чашок в день середньої міцності. Для жінок, які мають "низький тиск", є ефективніша стратегія. Отже, треба:

  • постійно носити компресійну білизну;
  • вживати достатньо питної води;
  • харчуватися простими вуглеводами;
  • мінімізувати відвідування бані;
  • почати практикувати контрастний душ;
  • регулярно приділяти час фізичним навантаженням;
  • дихати свіжим повітрям;
  • здійснювати масаж ніг і комірцевої зони.

Повертаючись до кави, гінеколог радить максимально знизити споживання кофеїну до 12 тижнів вагітності. Після 30 тижня вагітності вживати каву тільки зранку, бо відбувається сильне сповільнення метаболізму кофеїну і зі звичних 5 годин стає 18 годинами активної циркуляції.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: Наталія Лелюх / Facebook

Безалкогольне пиво

Вживати не рекомендується, бо у ньому містяться більш високі дози етанолу, ніж вказані на етикетці. Хибне відчуття "безпеки" може легко призвести до передозування.

Алкоголь

Наразі відсутні доказові дані щодо безпечності етанолу, а тому алкоголь потрібно виключити з раціону і аптечки вагітної жінки.

"Навіть якщо русня не давала всю ніч спати і ви нервуєтесь, то просєко буде після закінчення грудного вигодовування, а поки можна просто матюкатись, вплітаючи в мереживо щирої української лайки", – йдеться у повідомленні.

Пиво
Пиво
Фото: Unsplash

Цукровмісні напої (содова, енергетичні напої, фруктовий сік, концентрати соків)

Щоденне вживання вагітною таких напитків може призвести до збільшення ІМТ у дитини до 6 років за рахунок жирової частки. Лелюх радить бути обережними з морквяними фрешами та цитрусовими соками, бо від них може набрати вагу як дитина, так і мама. Вона додала, що за допомогою гранатового соку не можна підняти гемоглобін, замість цього є ризик тривалого закрепу з розвитком геморою.

"Кола"

Передусім це цукровмісний напій, який безпосередньо впливає на ожиріння у дітей. Також існують дослідження, згідно з результатами яких вживання вагітною цього напою спричиняє збільшення ризику розвитку лейкемії у дітей.

"Це поки спостережні дослідження. Так, я не знаю чіткої кореляції між кількістю випитої дієтичної коли і розвитком раку, але просто знайте, що такий зв'язок знайдено і якщо можете не пити колу під час вагітності – не пийте її", – додала вона.

Водопровідна вода

Гінекологиня згадала про дослідження, в якому проаналізували, як пов'язані гігієнічні традиції з розвитком вроджених вад розвитку в плоду. Виявилося, що існує кореляція між прийомом ванни і душу понад 15 хв з розвитком гастрошизису.

Окрім цього, науковці встановили, що прийом душу протягом 10 хв за кількістю отриманих побічних продуктів дезінфекції води дорівнює приблизно тій самій кількості речовин з випитого 1 літру тієї ж води.

Наталія стверджує, що якщо людина мешкає у Херсонській області чи у Миколаєві – їй не варто користуватися водою з під крану для миття та приготування їжі, а виключно для унітазу. Якщо є можливість поставити фільтри на воду – нею слід скористатися. У разі наявності свердловини рекомендується перевірити вміст речовин у воді, щоб краще знати про безпечність її використання.

Молоко

Апелюючи до думки дослідників, фахівчиня радить переглянути рекомендації щодо споживання молочних продуктів під час вагітності. Молоко є не просто поживною речовиною, але також ендокринною сигнальною системою ссавців, яка активує ключовий регулятор росту клітин і анаболізму, чутливу до поживних речовин кіназу mTORC1. Своєю чергою, її стимуляція призводить до вираженого анаболічного ефекту.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: Наталія Лелюх / Facebook

Раніше "Дивогляд" розповідав, що кесарів розтин небезпечний для дитини і матері.

Дивіться також відео 5 каналу: Смерть, голод, етноцид... ДОПОКИ МОВЧАТИМЕ "насєлєніє" росії? || Бумеранг Бандери || Повний випуск

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше