Жінка

Оральний секс провокує рак горла – дослідження

Shutterstock

Експерти попередили про небезпеку

Учені заявили, що оральний секс може спровокувати розвиток раку горла. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на The Conversation.

Науковці з Інституту раку та геномних наук при Бірмінгемському університеті встановили, що за останні два десятиліття спостерігалася справжня епідемія раку ротоглотки, що була спровокована вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Експерти пов'язують цю небезпеку з найпоширенішим видом статевого контакту – оральним сексом. У такий спосіб вірус папіломи людини активно передається просто у ротову порожнину. Знавці вважають, що при оральному сексі ризик розвитку раку ротоглотки підвищується у 8,5 рази.

Вірусу папіломи людини (ВПЛ) можна повністю позбутися за допомогою спеціального лікування, але у деяких випадках особливості імунної системи призводять до появи онкології.

Під час лікування від ВПЛ важливу роль відіграє вакцинація. У більшості країн цю процедуру проводять жінкам, щоб знизити ймовірність захворювання на рак також і шийки матки. Водночас, ці вакцини ефективні й проти онкології ротоглотки.

Оральний секс провокує появу раку горла
Оральний секс провокує появу раку горла
Фото: Wikimedia Commons

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про ранковий симптом раку, який часто не помічають.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ