Спека

"Це смертний вирок": у світі зафіксували найспекотніший день за весь час спостережень

Shutterstock

"Він обіцяє стати лише першим в серії нових рекордів"

У світі зафіксували найспекотніший день за всю історію спостережень. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Національний центр екологічного прогнозування США визнав 3 липня 2023 року найспекотнішим днем у світі за весь час кліматичних спостережень. Середня температура повітря у цей день становила +17,01°С. Цей показник перевищив попередній рекорд (+16,92°С), який був встановлений у 2016 році.

Перед цим експерти заявили, що на Землі раніше терміну фіксують рекордно високу температуру повітря та попереджають, що це літо буде спекотним на всіх континентах. Зокрема, у Канаді вже спостерігається наймасштабніший в історії сезон лісових пожеж. На півдні США 13 осіб загинули від спеки, а у Мексиці цей показник дорівнює 100.

Наприкінці червня-2023 на півдні Іспанії показники термометрів зросли до +44°С. За даними Королівської метеослужби, попередній місяць став для Великої Британії найбільш спекотним в історії – стовпчики термометрів піднялися до +32°С і побили рекорди 1940 і 1976 років.

У Північній Африці температура повітря сягнула +50°C. Навіть в Антарктиді зафіксували аномально високі температури, а посеред зими у регіоні помітили стрімке танення льоду.

"Це не віха, яку ми повинні святкувати. Це смертний вирок для людей і екосистем", – сказала кліматолог Фрідеріке Отто з Інституту зміни клімату і навколишнього середовища Грантема при Імперському коледжі Великобританії в Лондоні.

Науковці пов'язують таке аномальне потепління зі зміною клімату в поєднанні з явищем Ель-Ніньо.

"На жаль, він обіцяє стати лише першим в серії нових рекордів, встановлених цього року, оскільки збільшення викидів і парникових газів в поєднанні зі зростаючим явищем Ель-Ніньо піднімає температури до нових максимумів", – говорять учені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яку погоду прогнозують у липні-2023.

Дивіться також відео 5 каналу: Помирали у муках. Рашисти не дозволяли витягувати людей з-під завалів у Бородянці |Невигадані історії

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ