Спека

На Землі раніше терміну фіксують рекордно високу температуру повітря

Shutterstock

"Температура побила рекорд спостережень зі значним відривом"

На Землі на початку літа зафіксували температурні рекорди у північній частині півкулі, передає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Попри те, що на північній півкулі спека зазвичай фіксується ближче до серпня, температурні рекорди почали фіксувати ще на початку літа. Експерти заявили, що першій місяць літа був надзвичайно спекотним у більшості країн світу. У червні-2023 температура повітря була на 1,5°С вищою за норму, чого раніше не помічалося:

"Температура повітря на початку червня побила рекорд спостережень зі значним відривом", – пояснили науковці з центру Коперника при ЄС.

Разом із цим, знавці попереджають, що це літо буде спекотним на всіх континентах. Зокрема, у Канаді вже спостерігається наймасштабніший в історії сезон лісових пожеж. На півдні США 13 осіб загинули від спеки, а у Мексиці цей показник дорівнює 100. Експерти відмітили, що з початку квітня Мексика переживає вже третю хвилю потужної спеки, а також прогнозують четверту вже найближчим часом.

Наприкінці червня-2023 на півдні Іспанії показники термометрів зросли до +44°С. За даними Королівської метеослужби, попередній місяць став для Великої Британії найбільш спекотним в історії – стовпчики термометрів піднялися до +32°С. Таким чином, цей показник побив рекорди 1940 і 1976 років.

Що стосується Азії, то цьогорічний червень був найтеплішим у Китаї за останні 30 років. Три дні поспіль у Пекіні зберігалася спека +40°С. В Індії деколи стовпчики термометрів піднімалися до +46°С, а в Саудівській Аравії – до +48°C. Як повідомляє влада країни, від спеки постраждали 2 тис осіб, 230 з них померли.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яку погоду прогнозують у липні-2023.

Дивіться також відео 5 каналу: Помирали у муках. Рашисти не дозволяли витягувати людей з-під завалів у Бородянці |Невигадані історії

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ