Лампочка

Електроенергія в дефіциті: як українцям економити світло влітку – Укренерго

Pixabay

"Зменшити навантаження на енергосистему, особливо у пікові години"

Після важкої зими в Україні не спостерігаються відключення світла. Попри це енергосистема працює в умовах дефіциту. Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає "Дивогляд".

"Причини виникнення дефіциту дві: пошкодження ТЕС та ГЕС, а також необхідність планових ремонтів на АЕС для їхньої активної експлуатації взимку. "Якщо минулого року у нас був профіцит і ми могли експортувати електроенергію до Європи, то цього літа і восени-взимку ми матимемо дефіцитнішу систему", – заявив Кудрицький.

Для мінімізації ризиків в енергосистемі й уникнення відключень світла необхідно заощаджувати електроенергію. Раніше в "Укренерго" закликали українців мінімізувати використання потужних електричних приладів у пікові години: вранці – з 8:00 до 11:00, увечері – з 17:00 до 23:00.

"Зменшити навантаження на енергосистему, особливо у пікові вечірні години з 19:00 до 22:00, та полегшити балансування може кожен, розумно споживаючи електроенергію: перенесіть використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно та вимикайте світло, виходячи з кімнати", – зазначили у прес-службі.

Відповідні заходи дозволять зменшити навантаження на магістральні мережі, а разом із цим допоможуть суттєво економити на платіжках. Також експерти рекомендують встановити двозонні або тризонні лічильники.

Для економії електроенергії влітку у пікові години варто повністю або частково відмовитися від використання наступних приладів:

  • кондиціонер;
  • бойлер;
  • пральна машина;
  • електроплита;
  • традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на LED);
  • замість електроприладів – використовувати газову плиту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли в Україні повністю відновлять енергетичну систему.

Дивіться також відео 5 каналу: У КРАМАТОРСЬКУ ЗАВЕРШИЛИ РОЗБІР ЗАВАЛІВ. ЩО пУТІН ЗРОБИТЬ ІЗ СУРОВІКІНИМ? Час новин

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ