Кит

Учені б'ють на сполох: в Антарктиді посеред зими стрімко тане лід

Yevhenii Prokopchuk / Facebook

Днями в районі "Вернадського" зафіксували температуру +3°С

В Антарктиці у період зими зберігається "плюсова" температура повітря, а крига тане з неймовірною швидкістю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Експерти відмічають, що площа морського льоду в Антарктиці швидко скорочується, що у свою чергу провокує глобальні зміни погоди і клімату. Науковці зазначили, що танення льоду ставить під загрозу існування певних видів живих істот, таких як пінгвіни, тюлені та морські птахи.

Супутникові дослідження демонструють активне зниження кількості приполярного льоду у період з 2002 до 2022 року, а з 2016-го тенденції скорочення льоду стають більш непрогнозованими.

"Не оминули "льодові зміни" й акваторію острова Галіндез, де розташована наша станція. Днями в районі "Вернадського" зафіксували температуру +3°С. І хоч у цей період тут має бути справжня антарктична зима, а океан навколо острова – замерзнути, очікувана крига не утворилася", – повідомляють учені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Антарктиді помітили рожевий сніг.

Дивіться також відео 5 каналу: "Немає кіоска, де за $ можна викупити людину": Ігор Котелянець про визволення політв'язнів кремля

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ