Сніговий рекорд

Пінгвіни та сніг: на станції "Академік Вернадський" зафіксували новий рекорд ‒ фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

Місцеві тварини вміло використовують навколишні зміни

Біля української станції "Академік Вернадський" зафіксовано новий рекорд ‒ рівень снігу вже сягнув позначки 345 см. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Зазвичай максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш, як 2 метри. Нинішні показники майже на 0,5 метра більше, ніж торішній максимум.

"Оскільки тут переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів. Офісну частину "Вернадського" (вона нижча) замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни", – розповіла метеорологиня 27-ї УАЕ Анжеліка Ганчук.

Згідно з прогнозами вчених, рівень снігу збільшуватиметься, бо нинішня зима в цьому районі стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2°С.

"Внаслідок теплої зими в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це є однією з причин, чому на нашому острові спостерігається снігонакопичення. По суті, так утворюється і зростає льодовиковий щит", – додала дослідниця.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники зняли веселе відео з пінгвінами.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ