рожевий сніг в Антарктиді

В Антарктиді помітили рожевий сніг – вражаючі фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

Експерти постійно спостерігають за цим дивовижним явищем

В Антарктиді, неподалік української полярної станції "Академік Вернадський" помітили рожевий сніг, передає "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Учені розповіли, що на снігу з'явилися різні візерунки рожевого забарвлення. Насправді ж таке цвітіння є звичайним явищем, яке в холодному регіоні спостерігається наприкінці антарктичного року.

"Таке забарвлення з'являється внаслідок розвитку в снігу мікроскопічних зелених одноклітинних водоростей", – йдеться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру.

Експерти розповіли, що водорості проходять три кольорові стадії: зелену, помаранчеву і рожеву. Під снігом водорості набувають зеленого кольору через велику кількість хлорофілу. Коли теплішає, водорості просуваються на поверхню і поступово червоніють. 

"Цвітіння снігу" сприяє зміні клімату. Адже через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок – у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще пришвидшується", – кажуть дослідники.

Науковці щороку фіксують площу "квітучого" снігу за допомогою дрона. Таким чином можна відслідковувати загальні тенденції впливу зміни клімату.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що шельфові льодовики тануть вдвічі швидше, ніж вважалося.

Дивіться також відео 5 каналу: путін не може прийняти поразку від України, а ось від колективного Заходу – так, далі залізна завіса

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ