Льодовик в Антарктиді

"Антарктида руйнується по краях": шельфові льодовики тануть вдвічі швидше, ніж вважалося – до чого це призведе

Shutterstock

Фахівці провели детальне дослідження

Шельфові льодовики Антарктиди тануть вдвічі швидше, ніж раніше вважалося, повідомляє "Дивогляд".

Учені з Лабораторії реактивного руху NASA провели дослідження, під час якого встановили, що стоншення та відколювання льоду зменшило масу шельфових льодовиків Антарктиди на 12 трлн тонн з 1997 року. 

Провідний автор дослідження Чад Грін відмітив, що лише через відколювання льоду втрата крижаного щита континенту становить близько 37 тис кв км. Такі цифри майже дорівнюють площі Швейцарії. 

"Антарктида руйнується по краях", – відмітив Чад Грін.

Експерти розповіли, що шельфові льодовики скидають лід удвічі швидше, ніж передбачалося раніше. За рахунок того, що вони слабшають, масивні льодовики сприяють збільшенню швидкості підвищення рівня моря на глобальному рівні.

"Хороша новина полягає в тому, що якщо ми дотримуватимемося 2 градусів глобального потепління, які обіцяє Паризька кліматична угода, підвищення рівня моря через крижаний щит Східної Антарктики має бути скромним", – додали дослідники.

Водночас із цим, втрати значно перевищують природне відновлення шельфового льодовика. Враховуючи це, експерти висунули думку, що повернення Антарктиди до рівня льодовиків 2000-го є малоймовірним до кінця цього століття.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені відшукали сліди Льодовикового періоду.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ