Льодовик в Антарктиді

Найпівнічніші льодовики Гренландії тануть з неймовірною швидкістю – дослідження

Shutterstock

Ізольовані льодовики займають 4% площі всієї Гренландії

У Північній частині Гренландії вчені помітили периферійні льодовики, які почали танути з рекордною швидкістю, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Як відомо, периферійні льодовики ніяк не пов'язані з льодовиковим щитом острова. Через різке потепління на території Арктики вони почали танути з неймовірно рекордною швидкістю. 

Як відомо, так звані ізольовані льодовики займають 4% площі всієї Гренландії. На них припадає 11% від загальної маси льоду, який розтанув. Учені надали статистику, яка демонструє, що за рік льодовики втрачають 40 гігатонн льоду.

Науковці з Данії та Німеччини продемонстрували розрахунки, згідно з якими у період з 2003 по 2009 роки периферійний лід танув по 27,2 гігатонни щороку. У 2018-2021 роках ця цифра зросла до 42,3 гігатонн. З цього можна зробити висновок, що саме льодовики спричиняють підвищення рівня моря. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені відшукали сліди Льодовикового періоду і розповіли, чим знахідка відрізняється від Гренландії та Антарктиди.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ